Radviliškyje lankėsi VGTU mobiliųjų mašinų ir geležinkelių transporto katedros dėstytojai bei trečiakursiai

Šių metų balandžio 25 d. Mobiliųjų mašinų ir geležinkelių transporto katedros dėstytojai bei trečiakursiai studentai lankėsi Radviliškio prekinių vagonų ir lokomotyvų depuose.

Ekskursijos metu svečiai aplankė vagonų skirstymo kalnelį, stebėjo, kaip nuo kalnelio yra skirstomi vagonai. Kalnelio budėtojas lankytojams papasakojo apie skirstymo kalnelio darbo procesą, jo ypatumus esant sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms.

Vagonų aširačių remonto ir surinkimo cechuose svečiai apžiūrėjo prekinius vagonus, susipažino su jų konstrukcija. Stebėjo, kaip akredituotoje laboratorijoje yra atliekama šilumvežių manometrų, šablonų, liniuočių patikra.

Neliko nepastebėtas ir prekinių vagonų depo teritorijos apsaugos posto pastatas, primenantis pasakų namelį bei darbuotojų numylėtinis – šunelis Depsis.

Lokomotyvų depe svečiai apžiūrėjo lokomotyvus, susipažino su jų konstrukcijos, parangos, remonto ir eksploatavimo ypatumais, pamatė kompiuterizuotas aširačių tekinimo stakles, sužinojo, kaip jos veikia, apsilankė lokomotyvų plovykloje ir stebėjo, kaip vyksta plovimo procesas.

Informacija parengta pagal VGTU transporto inžinerijos fakulteto straipsnį.