Apie mus

Vilniaus lokomotyvų remonto depas – dukterinė AB „Lietuvos geležinkeliai“ įmonė, pirmoji Baltijos regione, teikianti sudėtingas lokomotyvų, kelio mašinų gamybos ir riedmenų remonto ir modernizavimo paslaugas. Tai perspektyvi ir sėkmingai dirbanti bendrovė, vienintelė tokio profilio įmonė Lietuvoje ir viena moderniausių įmonių Baltijos šalyse. Jos veikla ne kartą aukštai įvertinta tarptautinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje, sėkmę liudija augančios darbų bei eksporto apimtys.

Pradžia – prieš 130 metų

Įmonės istorijos pradžia siekia 1884 metus, kai buvo įkurtas Vilniaus garvežių grąžos depas. Jo pagrindu 2003 metų spalio 1 dieną įsteigta UAB „Vilniaus lokomotyvų remonto depas“. 2013 metų bendrovės apyvarta viršijo 200 mln. litų, tai daugiau nei 5 kartus daugiau negu 2003 metais. Pagal pardavimų pajamas ji yra viena didžiausių įmonių Lietuvoje ir pardavimo pajamos, skaičiuojant nuo veiklos pradžios, jau perkopė vieną milijardą litų.

Lietuvos geležinkeliams ir užsieniui

Didžiąją dalį paslaugų įmonė teikia savo pagrindiniam užsakovui – Lietuvos geležinkeliams. Ta-čiau ženkli produkcijos dalis eksportuojama į Estiją, Latviją, Rusiją, Azerbaidžaną, kitas užsienio šalis.

2013 metais pagaminta 16 naujų manevrinių lokomotyvų TEM TMH, iš jų 14 skirta AB „Lietuvos geležinkeliai“, 2 – Estijos kompanijai; 4 lokomotyvai TEM TMHB R ir 1 lokomotyvas TEM33 – Rusijos rinkai. Taip pat suremontuota beveik 70 lokomotyvų.

Naujausia įranga ir šiuolaikinės technologijos

Lietuvos ir aplinkinių šalių riedmenų parko struktūra sparčiai keičiasi ir bendrovė nuolat koreguoja savo paslaugų spektrą, siūlydama klientams kokybišką ir konkurencingą riedmenų parko aptarnavimą. Remonto ir gamybos įranga nuolat atnaujinama, darbai atliekami taikant šiuolaikines technologijas. Įmonėje dirba rekonstruotas ir moderniai įrengtas elektros mašinų remonto cechas.